Głównym założeniem przy projektowaniu systemu implantów Straumann była prostota. Wyraża się ona przez fakt, że do wszystkich rodzajów implantów stosuje się identyczną procedurę chirurgiczną. System ten jest przy tym niezawodny, bo jego skuteczność potwierdziły długoletnie badania kliniczne poprzedzające wejście na rynek. Obecnie służy tym pacjentom, których braki zębowe nie rokują estetycznego finału leczenia. Nie istnieje bowiem taki brak, którego z użyciem tego systemu nie da się wypełnić.

Zalety systemu implantów Straumann

Niepodważalną zaletą rozwiązań systemu Straumann jest powierzchnia implantów. Przez długi okres była to powierzchnia TPS (plazma tytanowa), a następnie zastąpiła ją powierzchnia SLA – odnotowująca prawie 20-krotnie większy kontakt z kością. Wprowadzając do sprzedaży przełomową wręcz, cechującą się unikalnymi właściwościami, powierzchnię SLActiv, Straumann wytyczył nieznane wcześniej drogi rozwoju implantologii. Powierzchnia ta zdecydowanie zwiększa szybkość procesu osteointegracji, czyli połączenia implantów z kośćmi. Przeważająca większość obecnych na rynku implantów potrzebuje co najmniej kilku miesięcy, by ów proces mógł się sfinalizować. SLActiv umożliwia na wykonanie uzupełnienia protetycznego już po upływie od 3 do 4 tygodni dla żuchwy oraz od 4 do 6 tygodni dla szczęki. Okres przyjmowania się implantu skraca z 6-8 tygodni o połowę. Ma to niebagatelne znaczenie zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy, a zwłaszcza jakość tego procesu. Obserwacje dowodzą, że jest zdecydowanie lepsza w stosunku do implantów, które nie posiadają aktywnych powierzchni.

implanty straumann

Rodzaje implantów Straumann

System Straumann można podzielić na 4 zasadnicze rodzaje implantów: Standart, Standart Plus, Tapered Effect, Bone Level. Każdy z nich oferowany jest w dwóch wariantach powierzchni. System TE to tzw. implanty natychmiastowe. Od tej chwili przeprowadzenie całej procedury (tj. usunięcie zęba i zastąpienie go implantem) jest możliwe w ciągu jednej wizyty. Drugim rodzajem są implanty BL, które zostały zaprojektowane na podstawie prymarnych prawideł biologicznych. W związku z tym są przewidziane do stosowania w tzw. odcinkach estetycznych (przednie i przednioboczne). Mogą być użyte, jeśli wymagają tego uwarunkowania anatomiczne, również w przypadku zębów bocznych. Wprowadzenie tych implantów wygląda tak, że są całkowicie pogrążone w kości.

W ramach podsumowania warto podkreślić, że dostępne systemy implantów Straumann gwarantują najwyższą jakość wykonania, bezpieczeństwo, estetykę i komfort dla użytkownika. Proponujemy rozważyć skorzystanie z oferty, wszak implanty z powierzchnią SLActiv zapewniają efekty, których próżno szukać w przypadku zamienników.