Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby posiadać pięknego, idealnie białego uśmiechu. Dzisiaj dzięki implantologii nie jest to niemożliwe nawet w przypadku pacjentów ze znacznymi brakami w uzębieniu. Nowoczesne implanty w 100% zastępują korzeń zęba i pozwalają na przytwierdzenie sztucznej korony bez jednoczesnego niszczenia znajdujących się obok zębów. Efekt wizualny jest doskonały. Protezy osadzone na implancie niczym nie różnią się od naturalnych zębów.

Rodzaj implantu ma znaczenie

Implant zębowy wprawdzie jest niewidoczny, ale to właśnie on ma największe znaczenie, jeśli chodzi o proces odbudowy brakującego uzębienia. Od jego właściwości zależy efekt końcowy zabiegu. W tym przypadku każdy szczegół ma znaczenie. Dzięki wysokiej jakości implantom można cieszyć się ładnym uśmiechem i nie trzeba martwić się skutkami ubocznymi. Warte polecenia są m.in. implanty MIS.

Implanty MIS – jakie są ich zalety?

Nowoczesne implanty C1 MIS charakteryzują się stożkowym kształtem. Dzięki temu, że zwężają się lekko ku dołowi, zapewniają odpowiednio dużą przestrzeń na regenerację kości w miejscu wszczepu. Brzegi implantu tego rodzaju tworzą swego rodzaju mikropierścienie. Za sprawą specjalnego, podwójnego zakończenia gwintu, powierzchnia styku tytanu z kością jest znacznie większa niż w przypadku innych implantów. Pozwala to na osiągnięcie bardzo wysokiej osteointegracji. Cała procedura jest przy tym bezpieczna dla kości.

 

implanty MIS

Implanty MIS łączone są z koroną dzięki specjalnemu stożkowi. W ten sposób powstaje idealnie szczelne mocowanie, które sprzyja bardzo szybkiemu gojeniu się. Ryzyko zakażenia bakteryjnego jest natomiast bardzo niskie.

Nowoczesne implanty MIS produkowane są z wysokiej klasy tytanu. To materiał w 100% bezpieczny dla zdrowia człowieka. Przy okazji warto wiedzieć, że powierzchnia implantów C1 jest wieloetapowo preparowana: tytan wygładzany jest w procesie piaskowania. Powierzchnia implantów wytrawiana jest też kwasem, co przyspiesza proces osteointegracji. Nie bez powodu na implanty MIS udzielana jest dożywotnia gwarancja. Ich wysoką jakość potwierdzają liczne certyfikaty.

Implanty C1 MIS dostarczane są zawsze w pakiecie, co pozwala lekarzowi na wybranie procedury jedno lub dwuetapowej. W skład zestawu oprócz samego implantu wchodzi zawsze odpowiednio skalibrowane wiertło przeznaczone dla tylko jednego pacjenta. To gwarancja, że każdy zabieg jest przeprowadzany w naprawdę higienicznych warunkach.

Nie bez powodu implanty MIS uważane są wśród profesjonalistów za produkty klasy premium. Wszystkie produkowane są zawsze z najlepszej jakości tytanu o doskonałej wytrzymałości i wysokiej biokompatybilności.

Procedura wszczepiania implantu IMS na filmie poglądowym: